Arcybiskup podziękował zgromadzonym prawnikom za to, że kultywują tradycję spotkań opłatkowych z krakowskim metropolitą, którą w latach 60-tych ubiegłego wieku zapoczątkował kard. Karol Wojtyła. Zaznaczył, że święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji i uczą, że przyjście Jezusa na świat jasno określiło na czym trzeba budować prawo.
„Chrystus pokazuje, że ponad wszystkim jest miłość do Boga i drugiego człowieka. Zostawił nam właśnie te przykazania, które dla nas chrześcijan są najważniejszym punktem odniesienia. Dla wszystkiego, co czynimy, jak postrzegamy świat i jak chcemy w nim znajdować właściwe dla siebie miejsce i służyć innym” – mówił. Jak podkreślił, dzięki swojemu wykształceniu i pracy przedstawiciele prawa zajmują bardzo istotne miejsce w służbie społeczeństwu, narodowi i Polsce.
Hierarcha zaznaczył, że rok kalendarzowy, który się zaczął, jest niezwykle ważny z uwagi na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwrócił przy tym uwagę na trudny dla Polaków okres zaborów. „To były bardzo ciężkie dla Polaków czasy – zniewalania, łamania sumień i prawa oraz wynaradawiania naszego społeczeństwa” – ocenił.




