p. Anna Kubicka – Płodzich zaśpiewała kolędę „Bóg się rodzi” ze zwrotką, która wygrała konkurs poetycki zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. W samo południe Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz poprowadził modlitwę Anioł Pański, po której Orszaki przygotowywały się do drogi.
Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszył Orszak Rodzinny, który był prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.
Na Placu Zamkowym na uczestników Orszaku czekało wiele atrakcji – taniec dziewcząt z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego.
W drodze do Stajenki Królowie można było minąć mansjony:
– Pierwszy Grzech – szkoła „Żagle” z opiekunem, p. Jarosławem Kopaczewskim,
– Dwór Heroda – szkoły Przymierza Rodzin z opiekunką, p. Małgorzatą Faberską,
– Chóry Anielskie – chór ze szkoły im. Piotra Skargi pod przewodnictwem p. Barbary Jurczyk,
– Gospoda – Teatr Biedronka działający przy szkołach Stowarzyszenia „Sternik”,
– Walka Dobra ze Złem – Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2 i szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego z opiekunem, p. Mateuszem Puchowskim,
– Brama Anielska – szkoła Strumienie z opiekunką, p. Kamą Prina – Cerai.
![Ulicami Warszawy przemaszerował Orszak Trzech Króli [Galeria]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F01%2FIMG_0062.jpg&w=1920&q=75)









