W czwartek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski ambasador powiedział, że organizacja Światowych Dni Młodzieży jest jednym spośród trzech najważniejszych wydarzeń dla jego kraju. Pozostałe to szczyt prezydentów Ameryki Łacińskiej oraz poszerzenie Kanału Panamskiego.
J.E. Enrique Zarak przypomniał, że w czerwcu organizatorzy ŚDM w Panamie odwiedzili Kraków, gospodarza wydarzenia w 2016 roku. Delegację Panamy interesowały m.in. kwestie logistyczne i dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa. Na chwilę obecną mamy informację, że przewidziany jest udział około pięciu tysięcy pielgrzymów, którzy przyjadą z Polski do Panamy – powiedział ambasador.
Przedstawiciel gospodarza najbliższych ŚDM zwrócił uwagę na kilka elementów przygotowań do tej uroczystości. Między innymi trwa już peregrynacja symboli ŚDM. Wzorując się na Polsce, zostanie zorganizowany szereg wydarzeń kulturalnych i duchowych, które dodatkowo będą towarzyszyć częściom oficjalnym.




