– Po półtora roku realizacji naszego programu spełniliśmy nasze wielkie obietnice społeczne, przedwyborcze – powiedział wicepremier. Wymienił m.in. 500 Plus, obniżenie wieku emerytalnego, które będzie obowiązywało od października tego roku, i bezpłatne leki dla seniorów.
„Wszystko to zrobiliśmy bez podwyższania podatków” – podkreślił Morawiecki.
Co więcej, „przez półtora roku, dzięki programom wyrównującym dochody, znacząco zmniejszyliśmy nierówności społeczne” – wymieniał dalej wicepremier. – Dwa lat temu różnica między górnymi a dolnymi wyposażeniami 25 proc. zarabiających w Polsce była sześciokrotna, to dziś jest ona czterokrotna – podkreślił.
Waga tych dokonań jest tym większa, że rząd nieustannie musi zmagać się z konsekwencjami błędów w polityce gospodarczej poprzedników – opisywał realia gospodarcze minister rozwoju i finansów, wymieniając wśród tych błędów wywłaszczenie, rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny, emigrację i ogromny dług.




