Jak powiedział ks. Paweł Rytel-Adrianik, czerwcowe obrady episkopatu odbędą się wyjątkowo w Zakopanem, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, zwane polską Fatimą.
Podczas pierwszego dnia obrad w Zakopanem, 6 czerwca, biskupi omówią m.in. stan prac nad wytycznymi ws. duszpasterstwa małżeństwa i rodziny w świetle adhortacji papieskiej Amoris Laetitia. Dokument ma stanowić pomoc dla kapłanów i wiernych.
Kolejnym tematem obrad będzie program duszpasterski na nadchodzący rok 2017-2018, który omówi abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP. Nowy rok duszpasterski będzie poświęcony Duchowi Świętemu oraz sakramentowi bierzmowania. Jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość”.
Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad będzie Msza św. sprawowana o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi bp Virgílio do Nascimento Antunes – biskup diecezji Coimbra z Portugalii, były rektor Sanktuarium w Fatimie.




