W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim, proboszcz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie mówił o sensie nawrócenia oraz na czym polega wolność w posłuszeństwie. Opowiadając o budowie świątyni, zaznaczył, że nie wiadomo ile osób włączyło się w budowę:
– Darczyńców, o których wiemy, mamy około 80 tysięcy. Ale w pierwszych latach nie było to policzalne. Dopiero powstanie Centrum Opatrzności Bożej wprowadziło wzajemną relację między Centrum a darczyńcami. Wcześniej datki były anonimowe – wyjaśniał.
Świątynia Opatrzności Bożej jest też pierwszym kościołem stacyjnym, a proboszcz parafii przedstawił program dzisiejszych obchodów.





